KDY: čt 18.5. 18:45 – 21:00 KDE: FF UK, Náměstí J. Palacha 2, místnost č. 301

Přednáška Dr. Valerii Korablyovové z Kyjevské Univerzity Tarase Ševčenka

Dr. Valerija Korabljevová působí momentálně jako hostující lektorka nadačního fondu Prague Civil Society Center na Institutu mezinárodních studií FSV UK. Jako mezinárodní lektorka působila už mnohokrát, např. na Varšavské, Vídeňské nebo Stanfordově univerzitě. Valerija Korabljevová získala doktorát z filozofie na Univerzitě V. N. Karazina v Charkově (2006), habilitovala se na Univerzitě Tarase Ševčenka v Kyjevě (2015). Ve své vědecké činnosti se zaobírá například událostmi Euromajdanu, projektu EU „Evropa“ a postkomunistickou transformací Ukrajiny a zemí střední a východní Evropy. Ve své poslední knize Social Meanings of Ideology se věnuje ideologické transformaci evropské modernity, kam patří také racionalita trhu a její alternativy. Zvláštním případem se v této souvislosti ukázal být ukrajinský Euromajdan.

Tlumočení do češtiny zajištěno.

Facebookovou událost naleznete zde.

Úvod > Aktuální akce > Přednáška na téma: Ukrajina: jak vybudovat národ a nebýt obviněn z nacionalismu?